Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Základní informace > Obecné nařízení (GDPR) stručně

 

Kontrola provozu kamerového systému v sociálním a zdravotním centru (Sociální a zdravotní centrum Letiny)

 
 
 

Kontrola byla zahájena z podnětu Veřejné ochránkyně práv, která Úřad na provozování kamerového systému upozornila. Kontrolující inspektorka se zaměřila na dodržování povinností kontrolovaného subjektu při provozování sledovacího systému v zařízení, které poskytuje zdravotní a sociální služby klientům.

V průběhu kontroly byla zjištěna porušení některých povinností, což bylo kontrolovanému vytknuto ještě během kontrolního procesu. Některé kamery měly omezení tzv. elektronickou maskou, což bylo vyhodnoceno jako nedostačující. Kontrolovaný subjekt ještě v průběhu kontroly převedl celý kamerový systém do tzv. online režimu.

Kontrolní orgán tak dospěl k závěru, že kontrolovaná společnost ještě v průběhu kontroly odstranila závadný stav. Z důvodu této skutečnosti bylo upuštěno od uložení pokuty.

Kontrolu řídila inspektorka Božena Čajková.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2015 > Kontrola provozu kamerového systému v sociálním a zdravotním centru (Sociální a zdravotní centrum Letiny)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém