Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola statutárního města v oblasti přístupů do Centrálního registru obyvatel (Statutární město České Budějovice) - archiv dokumentů

 
 
 

Úřad prošetřil stížnost, která směřovala na problematiku neoprávněného a opakovaného přístupu úředníků statutárního města do centrálního registru obyvatel (CRO). Obsahem stížnosti bylo podezření, že úředníci zneužívají svého oprávnění pro přístup do CRO k lustraci osob ve vlastním zájmu. Kontrolou bylo potvrzeno opakované nahlížení do registru obyvatel pracovníky kontrolovaného, nicméně bylo zjištěno, že k tomu v rozhodném období docházelo v důsledku přípravy voleb, kdy bylo zapotřebí častěji ověřovat správnost údajů v lokálním informačním systému radnice s údaji v CRO, neboť informační systém radnice opakovaně hlásil nesoulad s tímto registrem. Kontrolou tak bylo zjištěno, že zaměstnanci kontrolovaného osobní údaje zpracovávané v uvedených informačních systémech nezneužívali a kontrolovaný již v průběhu kontroly přijal opatření, která směřovala k eliminaci chybových hlášení.

Kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídila inspektorka Mgr. et Mgr. Božena Čajková.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola statutárního města v oblasti přístupů do Centrálního registru obyvatel (Statutární město České Budějovice)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém