Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Informační systém ORG > Provoz ORG > Novinky > Projekt Základní registry byl 1. 7. 2012 spuštěn

 

Kontrola statutárního města v oblasti pronajímání a správy bytového fondu (Statutární město Plzeň – podnět podal zástupce Veřejné ochránkyně práv)

 
 
 

Úřad provedl a ukončil kontrolu subjektu, který hospodaří s byty a nebytovými prostory ve svém vlastnictví. Záměrem kontroly bylo prověřit, jakým způsobem jsou shromažďována a dále zpracovávána osobní data zájemců o přidělení obecního bytu.

Kontrolou bylo prokázáno, že kontrolované statutární město zpracovávalo nejen osobní, ale i citlivé údaje účastníků vyplňujících přihlášky do výběru nájemce bytu.

Kontrolou bylo konstatováno, že zpracováním nadbytečných citlivých údajů žadatelů o byt, spočívající ve shromažďování informací o jejich trestní minulosti, porušil kontrolovaný subjekt své povinnosti vyplývající z § 5 odst. 1 písm. d), tedy povinnost shromaždovat osobní údaje v návaznosti na stanovený účel a nezbytém rozsahu, zákona č. 101/2000 Sb. Kontrolovanému subjektu byla v rámci příkazního řízení uložena opatření k nápravě zjištěného stavu a stanovena lhůta pro jejich realizaci.

Kontrolovaný opatření provedl.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola statutárního města v oblasti pronajímání a správy bytového fondu (Statutární město Plzeň – podnět podal zástupce Veřejné ochránkyně práv)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém