Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Přehled přestupků

 

Kontrola subjektu Ministerstvo zahraničních věcí

 
 
 

Kontrola byla provedena na základě kontrolního plánu pro rok 2015 a byla zaměřena na dodržování povinností správce osobních údajů v schengenském vízovém řízení. Předmětem kontroly bylo dodržování povinností odpovědného subjektu při zpracování osobních údajů žadatelů o víza v souvislosti s jejich návazným zpracováním v rámci vízového řízení. Kromě toho se kontrola zaměřila na zpracování osobních údajů občanů vysílajícího státu a zpracování údajů získaných prostřednictvím kamerového systému.

V rámci kontroly byly posuzovány § 5 odst. 1 písm. a) a b), tj. povinnost zpracovávat údaje v souladu s účelem, stanovit prostředky a způsob zpracování, § 5 odst. 1 písm. d), tj. povinnost zpracovávat osobní údaje jen v nezbytném rozsahu, § 5 odst. 1 písm. e), který upravuje podmínky pro dobu uchování, § 5 odst. 2, který upravuje právní tituly pro oprávněnost zpracování, § 6, který upravuje podmínky zpracovatelské smlouvy, § 11 odst. 1 a 2, tj. informační povinnost odpovědného subjektu a § 13 odst. 1, který upravuje podmínky pro zabezpečení.

Kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor Mgr. Daniel Rovan.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém