Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola subjektu, odpovědného za vedení zdravotnické dokumentace (Fakultní nemocnice v Motole, p.o.) - archiv dokumentů

 
 
 

Obsahem podnětu byla skutečnost, že na jednom specializovaném pracovišti FN v Motole došlo ke ztrátě části zdravotnické dokumentace.

Kontrolou bylo zjištěno, že kontrolovaná nemocnice ztratila dispozici nad šesti kusy části zdravotnické dokumentace pacientů, která obsahovala záznam o specializovaném vyšetření, a to v listinné podobě. Ke ztrátě došlo z uzavřeného pracoviště a ztráta těchto dokumentů bez dalších informací o zdravotním stavu byla nezneužitelná. Shodné informace byly uloženy v elektronické podobě.

Po zjištění ztráty části zdravotnické dokumentace zahájila nemocnice sama vlastní šetření, podala trestní oznámení na neznámého pachatele a ještě před zahájením kontroly přijala další opatření k zabránění ztrátě.

Na základě této skutečnosti a na základě kontrolního zjištění, kdy nelze zcela zabránit lidskému jednání při nakládání s části zdravotnické dokumentace v běžném nemocničním provozu, byl přijat postup dle § 40 (opatření k nápravě) zákona č. 101/2000 Sb.


Kontrolu řídila inspektorka PaeDr. Jana Rybínová.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola subjektu, odpovědného za vedení zdravotnické dokumentace (Fakultní nemocnice v Motole, p.o.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém