Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Informační systém ORG > Provoz ORG > Novinky > Projekt Základní registry byl 1. 7. 2012 spuštěn

 

Kontrola subjektu poskytujícího službu informační společnosti (5DM.cz, s.r.o.)

 
 
 

Předmětem kontroly bylo dodržování povinností kontrolovaného subjektu poskytujícího službu informační společnosti, která spočívala v nabídce zboží a služeb různých e-shopů, slevových portálů. V patičkách zasílaných zprávy bylo uváděno, že odesílatelem předmětných e-mailů s obchodním sdělením je společnost 5DM, s.r.o. Tyto povinnosti vyplývají z § 7 zákona č. 480/2004 Sb. a týkají se šíření obchodních sdělení pomocí elektronických prostředků. Kontrolovaná osoba na zahájení kontroly reagovala tím, že potvrdila pouze část odeslaných e-mailů, a to na adresy těch osob, které jsou jejími zákazníky nebo zákazníky jejích partnerů. V ostatních případech uvedla, že není odesílatelem předmětných obchodních sdělení, avšak dodala, že možným odesilatelem je pravděpodobně subjekt, který využívá její technické reklamní platformy, AffiliateClub.cz, která umožňuje realizaci internetových reklamních kampaní.

Kontrolou se tak nepodařilo jednoznačně prokázat porušení § 7 zákona č. 480/2004 Sb.

Kontrolu řídil inspektor Ing. Josef Vacula.

 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém