Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Přehled přestupků

 

Kontrola subjektu poskytujícího službu informační společnosti - e-mailingové služby (Torvestia, s.r.o.)

 
 
 

Předmětem kontroly bylo dodržování povinností kontrolovaného subjektu poskytujícího službu informační společnosti, která spočívala v nabídce e-mailingových služeb. Tyto povinnosti vyplývají z § 7 zákona č. 480/2004 Sb. a týkají se šíření obchodních sdělení pomocí elektronických prostředků. Kontrolovaný subjekt však na oznámení o zahájení kontroly a další výzvu Úřadu nikterak nereagoval. Kontrolující tak uložil za tuto nesoučinnost pořádkovou pokutu ve výši 50 tis. Kč.

Na základě zjištění kontrolujícího bylo konstatováno, že kontrolovaná osoba odeslala na předmětné e-mailové adresy obchodní sdělení bez souhlasů jejich adresátů, a tudíž porušila § 7 odst. 2 (náležitosti obchodního sdělení) zákona č. 480/2004 Sb., za což jí byla ve správním řízení uložena sankce ve výši 80 tis. Kč.

Kontrolu řídil inspektor Josef Vacula.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Nevyžádaná obchodní sdělení - 2. pololetí > Kontrola subjektu poskytujícího službu informační společnosti - e-mailingové služby (Torvestia, s.r.o.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém