Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Kontrola subjektu poskytujícího službu informační společnosti – slevový portál (Effective marketing s.r.o.)

 
 
 

Předmětem kontroly bylo dodržování povinností kontrolovaného subjektu poskytujícího službu informační společnosti, která spočívala v nabídce zboží a služeb slevového portálu. Tyto povinnosti vyplývají z § 7 zákona č. 480/2004 Sb. a týkají se šíření obchodních sdělení pomocí elektronických prostředků. Celkem bylo v této věci podáno přes 80 stížnostní. Kontrolovaný subjekt však na oznámení o zahájení kontroly a další výzvu Úřadu nikterak nereagoval. Kontrolující tak uložil za tuto nesoučinnost pořádkovou pokutu ve výši 100 tis. Kč. Na základě dalších zjištění kontrolujícího se však nepodařilo s jistotou určit odesílatele předmětných obchodních sdělení. E-mailové zprávy byly pokaždé odesílány z jiných domén, navíc registrovaných na smyšlené osoby.

Kontrolou se nepodařilo jednoznačně prokázat porušení § 7 zákona č. 480/2004 Sb.

Kontrolu řídil inspektor Josef Vacula.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Nevyžádaná obchodní sdělení - 2. pololetí > Kontrola subjektu poskytujícího službu informační společnosti – slevový portál (Effective marketing s.r.o.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém