Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Přehled přestupků

 

Kontrola subjektu poskytujícího zdravotní péči – (fyzická osoba podnikající, podnět podala Policie ČR, Ústecký kraj)

 
 
 

Předmětem kontroly, která byla provedena na základě podnětu Policie ČR, bylo dodržování povinností správce v souvislosti se zpracováním osobních údajů (jméno, příjmení, datum narození nebo rodné číslo pacienta, celkem 59 ks) prostřednictvím sádrových odlitků zubních otisků označených štítky, nalezených v Chomutově.

Kontrolující přijala kontrolní závěr, že kontrolovaná lékařka nesplnila povinnost uloženou správci osobních údajů v ustanovení § 13 odst. 1, který upravuje povinnosti při zabezpečení osobních údajů zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolující nezahájila řízení ve smyslu § 40 zákona č. 101/2000 Sb., tedy řízení o uložení opatření k nápravě, protože ze strany kontrolované lékařky došlo k nápravě protiprávního stavu bezprostředně poté, kdy bylo zjištěno porušení povinností a dále proto, že posuzované zpracování nepředstavovalo podstatný zásah do práv subjektů údajů.

Kontrolu řídila inspektorka PaeDr. Jana Rybínová.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola subjektu poskytujícího zdravotní péči – (fyzická osoba podnikající, podnět podala Policie ČR, Ústecký kraj)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém