Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola subjektu při zpracovávání RČ uchazečů o zaměstnání (Amazon Logistic Prague s.r.o.) - archiv dokumentů

 
 
 

Úřad prošetřil stížnost, která poukazovala na skutečnosti, že v rámci registračního systému uchazečů o zaměstnání u kontrolovaného subjektu bylo vyžadováno RČ při registraci na internetu a osobní údaje byly předány do USA bez právního titulu.

Kontrolou bylo zjištěno porušení § 5 odst. 2, který upravuje podmínky pro zpracování osobních údajů na základě souhlasu subjektu údajů nebo jiného legitimního titulu pro zpracování bez souhlasu, § 6, který upravuje náležitosti smlouvy o zpracování osobních údajů mezi správcem a zpracovatelem, § 11 odst. 1 a odst. 2, který se týká informační povinnosti při shromažďování osobních údajů, § 13 odst. 1, který upravuje povinnosti při zabezpečení osobních údajů a § 27, obsahujícího povinnosti při předávání osobních údajů do jiných států, zákona č. 101/2000 Sb. a § 13c odst. 1 písm. c), který se týká zpracování rodného čísla se souhlasem jeho držitele; zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel.

Za porušení povinností Úřad uložil pokutu ve výši 40 000 Kč.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola subjektu při zpracovávání RČ uchazečů o zaměstnání (Amazon Logistic Prague s.r.o.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém