Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Informační systém ORG > Provoz ORG > Novinky > Projekt Základní registry byl 1. 7. 2012 spuštěn

 

Kontrola subjektu provozujícího informační systém s velkým objemem dat (Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism – kontrola byla realizovaná na základě plánu kontrol pro 2015)

 
 
 

Úřad provedl a ukončil v roce 2016 kontrolu, která byla jedním z kontrolních záměrů z plánu kontrol pro rok 2015. Kontrolním záměrem bylo prověřit dodržování povinností správce při zpracování osobních údajů osob v souvislosti s provozem informačního systému s velkým objemem dat.

Kontrolou bylo zjištěno porušení § 5 odst. 1 písm. d), tedy shromažďování osobních údajů v souladu s účelem a v nezbytném rozsahu, a § 13 nedodržení povinnosti osob při zabezpečení osobních údajů podle zákona č. 101/2000 Sb., a § 13c odst. 1 písm. c), tedy zpracování rodného čísla se souhlasem jeho držitele, podle zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel. Jednalo se o shromažďování rodných čísel bez právního důvodu jako nadbytečný a povinný údaj při vyplňování formuláře, bez souhlasu subjektů údajů. Osobní údaje nebyly v elektronické podobě řádně zabezpečeny.

Na základě výsledků kontroly Úřad rozhodl o uložení pokuty ve výši 18 000 Kč.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola subjektu provozujícího informační systém s velkým objemem dat (Česká centrála cestovního ruchu - Czech Tourism – kontrola byla realizovaná na základě plánu kontrol pro 2015)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém