Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola subjektu provozujícího kamerový systém v provozovně (Eiscafe Delikana, s.r.o.) - archiv dokumentů

 
 
 

V rámci prováděné kontroly kontrolující nejprve ověřoval, zda kontrolovaná osoba je ve smyslu § 4 písm. j) zákona č. 101/2000 Sb. správcem osobních údajů zpracovávaných prostřednictvím kamerového systému se záznamovým zařízením instalovaným v areálu její provozovny.

Kontrolující vyhodnotil zjištěný stav věci a konstatoval, že kontrolovaná osoba provádí zpracování osobních údajů, neboť prostřednictvím kamerového systému shromažďuje a ukládá na záznamové zařízení obrazový záznam. Kontrolovaná osoba má postavení správce osobních údajů a tím, že stanovila účel, prostředky a způsob zpracování osobních údajů postupovala v souladu s ustanoveními § 5 odst. 1 písm. a), b), (stanovení účelu a prostředků zpracování) zákona č. 101/2000 Sb.

Na základě výsledků kontroly kontrolující dospěl k závěru, že kontrolovaná osoba v případě jedné z kamer (č. 8) postupovala v souladu § 5 odst. 2 (právní titul) zákona č. 101/2000 Sb., neboť na předmětné zpracování osobních údajů lze aplikovat výjimku dle § 5 odst. 2 písm. e), (ochrana zájmů správce) téhož zákona, zatímco v případě dalších kamer (č. 1, 2, 4, 5 a 7) porušila § 5 odst. 2 (zpracování bez souhlasu) citovaného zákona.

Dále kontrolující konstatoval, že kontrolovaná osoba splnila § 11, který se týká informační povinnosti, ale nesplnila oznamovací povinnost podle § 16 citovaného zákona.

Za uvedené jednání byla kontrolované osobě uložena sankce ve výši 30.000 Kč.

Kontrolu řídil inspektor Ing. Josef Vacula.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola subjektu provozujícího kamerový systém v provozovně (Eiscafe Delikana, s.r.o.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém