Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Přehled přestupků

 

Kontrola subjektu provozujícího zdravotnické zařízení v oblasti asistované reprodukce (Stellart, s.r.o., Teplice)

 
 
 

Kontrola byla zahájena na základě podnětu pacientky, jejíž zdravotnická dokumentace se ztratila a nebyla předána příslušnému obecnému soudu, který si ji vyžádal.

Podnět podala klientka zdravotnického zařízení s podezřením na ztrátu její zdravotnické dokumentace včetně odebraných biologických vzorků.

Kontrolou bylo zjištěno, že zdravotnické zařízení porušilo povinnost dle § 13 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb., neboť ztratilo dispozice nad osobními a citlivými údaji zpracovávaných ve zdravotnické dokumentaci stěžovatelky a dalších pěti pacientek, a to včetně ztráty biologických vzorků stěžovatelky a jejího partnera.

V návaznosti na porušení zákona bylo se společností vedeno správní řízení o uložení opatření k nápravě, a to přijmout a dokumentovat technicko-organizační opatření, která by zabránila ztrátě zdravotnické dokumentace a odebraných biologických vzorků.

V rámci správního řízení byla společnosti uložena pokuta ve výši 250 000 Kč.

Kontrolu řídila inspektorka PaeDr. Jana Rybínová.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola subjektu provozujícího zdravotnické zařízení v oblasti asistované reprodukce (Stellart, s.r.o., Teplice)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém