Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola v oblasti kamerových systémů provozovaných v rámci kraje (Plzeňský kraj)

 
 
 

Předmětem kontroly bylo dodržování povinností při instalaci a provozu preventivních zařízení a prvků, které přispějí k zvýšení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a k jeho monitoringu v rámci projektu „Klidné příhraničí“. Kontrolující zjistil, že zadavatelem tohoto projektu je kontrolovaný a uživatelem systému aktivního monitoringu je kontrolovaný společně také s Policií České republiky.

Systém aktivního monitoringu se skládá z prvků, jejichž součástí jsou jednotlivé kamery s nízkým rozlišením, měřiče rychlosti, meteostanice a PC stanice pro zpracování dat. V rámci PAM dochází ke sběru osobních údajů a statistických dat. Osobní údaje jsou striktně odděleny od ostatních statistických dat a šifrovány.

Mezi zašifrované osobní údaje jsou zařazeny údaje o registrační značce vozidla, místě, čase a fotografie nebo video tohoto vozidla. K těmto zašifrovaným osobním údajům má přístup pouze Krajské ředitelství Policie České republiky. Statistická data jsou taktéž šifrována a přístupem k nim disponuje kraj. Jedná se o informace o rychlosti, typu vozidla, směru jízdy a o záběr z kamery ve velmi nízkém rozlišení (320x240 pixelových bodů).

Kontrolující konstatoval, že v rámci kontroly nebylo zjištěno, že by kontrolovaný provozem systému aktivního monitoringu porušil či porušoval zákon č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor Josef Vacula.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2015 > Kontrola v oblasti kamerových systémů provozovaných v rámci kraje (Plzeňský kraj)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém