Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Základní informace > Obecné nařízení (GDPR) stručně

 

Kontrola v souvislosti s monitorováním zaměstnanců (Security Patria Nostra, SE)

 
 
 
Předmětem kontroly, která byla vedena na základě podnětu doručeného Úřadu, bylo zpracování osobních údajů prostřednictvím systému sloužícího k monitoringu zaměstnanců kontrolované osoby, kteří působí v pozici strážného či detektiva v prodejnách hobby marketu. Společnost vede u těchto zaměstnanců docházkovou knihu v elektronické podobě, konkrétně prostřednictvím tabletu, který je obvykle umístěn v místnosti určené pro monitorování příslušné prodejny kamerovým systémem. Každý zaměstnanec při příchodu/ odchodu na/z pracoviště zadává do tabletu své osobní číslo. Na monitoru tabletu se poté zobrazí jeho jméno a příjmení a současně obraz obličeje zaměstnance. Kontrolou však bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba osobní údaje ve formě fotografie zaměstnanců v souvislosti s vedením docházky ve skutečnosti nezpracovává a tedy nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídila inspektorka JUDr. Jiřina Rippelová.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém