Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola v souvislosti s provozováním kamerového systému sledujícího průběh zkoušek k získání řidičského oprávnění (město Černošice)

 
 
 
Předmětem kontroly zahájené na základě podnětu doručeného Úřadu bylo dodržování povinností správce osobních údajů stanovených v hlavě II (práva a povinnosti při zpracování osobních údajů) zákona č. 101/2000 Sb. v souvislosti se zpracováním osobních údajů prostřednictvím kamerového systému provozovaného kontrolovanou osobou v učebnách, v nichž probíhají zkoušky odborné způsobilosti žadatelů o řidičské oprávnění. Kontrolující konstatovali, že monitorování průběhu těchto zkoušek prostřednictvím kamerového systému se záznamem není zákonnou povinností kontrolované osoby a že mu nelze přiznat ani jiný právní titul dle § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. V daném případě není dán žádný zákonný ani jiný důvod kontrolovat průběh zkoušek vykonávaných u kontrolované osoby jinak, než jakékoli jiné zkoušky odborné způsobilosti nebo zkoušky na akademické půdě (maturitní, vysokoškolské). Kontrolovaná osoba tedy porušila v souvislosti s provozováním uvedeného kamerového systému povinnost stanovenou v § 5 odst. 2 zákona č. 101/2000 Sb. Námitkám podaným proti kontrolním zjištěním předsedkyně Úřadu nevyhověla. V návaznosti na uvedená zjištění byla kontrolované osobě uložena opatření k nápravě protiprávního stavu a dále bylo ve věci zahájeno správní řízení o sankci.

Kontrolu řídila inspektorka JUDr. Jiřina Rippelová.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola v souvislosti s provozováním kamerového systému sledujícího průběh zkoušek k získání řidičského oprávnění (město Černošice)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém