Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola v souvislosti se zasíláním smluvních listin, které obsahují osobní údaje klientů (T-Mobile Czech Republic a.s.)

 
 
 
Na základě Úřadu doručeného podnětu proběhla kontrola dodržování povinností správce osobních údajů stanovených zákonem č. 101/2000 Sb. v souvislosti se zasíláním smluvních listin, které obsahují osobní údaje klientů. Kontrolou bylo zjištěno, že v souvislosti s chybou v softwaru, který byl použit při aktualizací elektronické služby, který využívá kontrolovaná osoba v rámci tzv. hybridní pošty, byly zasílány smluvní dodatky obsahující osobní údaje klientů neoprávněným příjemcům, neboť nebyly správně spárovány adresy na obálce s adresami na dodatcích smlouvy. Výše uvedeným postupem došlo k porušení povinnosti dle § 13 odst. 1 (zabezpečení osobních údajů) zákona č. 101/2000 Sb. Úřad za uvedené jednání sankci neuložil, neboť došlo k bezprostřední nápravě protiprávního stavu.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola v souvislosti se zasíláním smluvních listin, které obsahují osobní údaje klientů (T-Mobile Czech Republic a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém