Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Informace o zpracování osobních údajů

 

Kontrola výkonu správní agendy prováděné magistrátním městem (Město Blatná)

 
 
 

Kontrola sledovala dodržování povinností správce v souvislosti se získáváním informací z registru obyvatel (evidence řidičů).

Kontrolou bylo zjištěno, že kontrolovaný na základě podnětu, který obdržel od stěžovatelů (stejně jako Úřad), zjistil, že dva zaměstnanci odboru dopravy nahlíželi neoprávněně do registru řidičů. Bylo zjištěno, že z PC těchto zaměstnanců bylo do evidence nahlíženo na osoby, které nefigurovaly v žádném řešeném spise a nemají ani na město žádnou jinou vazbu.

Kontrolou bylo dále zjištěno, že kontrolovaný po prošetření celé záležitosti přistoupil k přijetí opatření, které inspektorka považovala za přiměřená. Pokud jde o sankce, oba zaměstnanci byli kontrolovaným subjektem upozorněni na závažné porušení pracovních povinností a bylo rozhodnuto o odebrání osobního ohodnocení na dobu 6, respektive 3 měsíců.

Kontrolu řídila inspektorka Jiřina Rippelová.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2015 > Kontrola výkonu správní agendy prováděné magistrátním městem (Město Blatná)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém