Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Informace o zpracování osobních údajů

 

Kontrola vytipovaného státního fondu (Státní fond rozvoje bydlení)

 
 
 

Předmětem kontroly bylo dodržování povinností správce/zpracovatele osobních údajů stanovených v Hlavě II zákona č. 101/2000 Sb. Státním fondem v souvislosti se zpracováním osobních údajů žadatelů a příjemců finančních prostředků poskytovaných fondem.

Kontrola byla zaměřena zejména na povinnosti vyplývající z § 13 a 14 zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolní orgán dospěl k závěru, že kontrolovaný subjekt v době, kdy se skutek stal, tj. srpen 2012, nepřijal a neprovedl dostatečná opatření k zabránění neoprávněného přístupu k osobním údajům a porušil povinnost vyplývající z § 13 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb. Jelikož z ustanovení § 46 odst. 3 téhož zákona vyplývá, že odpovědnost právnické osoby za správní delikt zaniká, jestliže správní orgán o něm nezahájil řízení do 1 roku ode dne, kdy se o něm dozvěděl, nejpozději však do 3 let ode dne, kdy byl spáchán, nebyl kontrolovaný za zjištěné porušení sankcionován.

Kontrolu řídil inspektor Daniel Rovan.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2015 > Kontrola vytipovaného státního fondu (Státní fond rozvoje bydlení)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém