Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR)

 

Kontrola využívání biometrické identifikace žáků (UOOU-05087/20)

Škola

 
 
 
Kontrola byla provedena v souladu s kontrolním plánem, do kterého byla kontrolovaná osoba zařazena v souvislosti s projektem „Bezpečná škola“. Její součástí mělo být využití biometrické identifikace žáků během jejich evidence při vstupu do budovy školy. Vzhledem ke zrušení využití této části projektu se v průběhu kontroly nepotvrdilo, že by kontrolovaná osoba zpracovávala údaje v souvislosti s využitím biometrické identifikace žáků, jak bylo zřizovatelem školy původně zamýšleno.   

Nebylo zjištěno, že by i v souvislosti s účastí na projektu „STOP násilí na školách – prevence kriminality“, na jehož základě byly z důvodu snahy o zvýšení bezpečnosti ve škole pořízeny kamerové systémy, bylo porušeno obecného nařízení či zákon č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů. U kontrolované osoby však došlo k zredukování počtu kamer demontáží 11 z nich a omezení záběrů ze stávajících kamer na základě vypracovaného hodnotícího stanoviska v návaznosti na Pokyny 3/2019 ke zpracování osobních údajů prostřednictvím videotechniky vydané Evropským sborem.
 
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém