Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola vzdělávací příspěvkové organizace Ministerstva zdravotnictví (Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví) - archiv dokumentů

 
 
 

Úřad provedl a ukončil kontrolu subjektu na základě stížnosti, jejímž předmětem bylo upozornění na neoprávněné využívání rodného čísla za podmínky souhlasu jeho držitele.

Kontrolou bylo zjištěno porušení § 5 odst. 1 písm. d), tj. povinnost shromaždovat osobní údaje v návaznosti na stanovený účel a nezbytném rozsahu, a § 11 odst. 2, který upravuje informační povinnosti podle zákona č. 101/2000 Sb.

V návaznosti na výsledky kontroly bylo zahájeno správní řízení a uložena pokuta ve výši 10 000 Kč.

Kontrolu řídil inspektor Mgr. Daniel Rovan.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 1. pololetí > Kontrola vzdělávací příspěvkové organizace Ministerstva zdravotnictví (Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém