Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zabezpečení osobních údajů pacientů (společnost Cévní ambulance s.r.o.)

 
 
 
Kontrolou provedenou na základě podnětu bylo konstatováno, že omylem došlo ke ztrátě tašky, ve které byla uložena ambulantní kniha a harddisk, obsahující osobní a citlivé údaje pacientů zdravotnického zařízení. Ke ztrátě došlo vypadnutím tašky z auta jednatele zdravotnického zařízení při čerpání pohonných hmot. Kontrolou bylo konstatováno, že ke skutku došlo v důsledku neznalosti používání nového vozidla, neboť řidič zmáčkl na klíčích omylem tlačítko otevírání zavazadlového prostoru namísto tlačítka uzamykání vozidla. Po rozjezdu pak došlo k vypadnutí tašky. Tím ve svém důsledku došlo k porušení povinností správce osobních údajů dle § 13 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb. (zabezpečení osobních údajů).

Vzhledem k tomu, že k porušení zákona došlo nahodilým skutkem, Úřad nezahájil podle § 40 zákona č. 101/2000 Sb. správní řízení o uložení opatření k nápravě. V návaznosti na uvedená zjištění byla uložena kontrolované osobě sankce ve výši 65.000 Kč.

Kontrolu řídila inspektorka PaeDr. Jana Rybínová.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zabezpečení osobních údajů pacientů (společnost Cévní ambulance s.r.o.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém