Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zabezpečení osobních údajů pacientů (společnost Cévní ambulance s.r.o.)

 

Kontrola zabezpečení osobních údajů pacientů (společnost Cévní ambulance s.r.o.)

 
 
 
Kontrolou provedenou na základě podnětu bylo konstatováno, že omylem došlo ke ztrátě tašky, ve které byla uložena ambulantní kniha a harddisk, obsahující osobní a citlivé údaje pacientů zdravotnického zařízení. Ke ztrátě došlo vypadnutím tašky z auta jednatele zdravotnického zařízení při čerpání pohonných hmot. Kontrolou bylo konstatováno, že ke skutku došlo v důsledku neznalosti používání nového vozidla, neboť řidič zmáčkl na klíčích omylem tlačítko otevírání zavazadlového prostoru namísto tlačítka uzamykání vozidla. Po rozjezdu pak došlo k vypadnutí tašky. Tím ve svém důsledku došlo k porušení povinností správce osobních údajů dle § 13 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb. (zabezpečení osobních údajů).

Vzhledem k tomu, že k porušení zákona došlo nahodilým skutkem, Úřad nezahájil podle § 40 zákona č. 101/2000 Sb. správní řízení o uložení opatření k nápravě. V návaznosti na uvedená zjištění byla uložena kontrolované osobě sankce ve výši 65.000 Kč.

Kontrolu řídila inspektorka PaeDr. Jana Rybínová.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zabezpečení osobních údajů pacientů (společnost Cévní ambulance s.r.o.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém