Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Kontrola zabezpečení osobních údajů u zpracovatele spolupracujícího s dodavateli energií (společnost Call 4 U s.r.o.)

 
 
 
Na základě kontrolního plánu pro rok 2019 provedl Úřad kontrolu, jejímž předmětem bylo zabezpečení osobních údajů u zpracovatele spolupracujícího s dodavateli energií.

Kontrolující zjistili, že kontrolovaná osoba se řídí pokyny správce a je tak v postavení zpracovatele. Kontrolovaná osoba vyhledává klienty pro dodavatele energií (společnost innogy Energie, s.r.o.) a uzavírá s nimi v zastoupení smlouvy o dodávce energií. Smlouvy uzavírá výhradně v listinné podobě a následně je zasílá dodavateli energií. Kontrolovaná osoba osobní údaje dále za jiným účelem nezpracovává ani neshromažďuje. Správce vystavuje pro zaměstnance zpracovatele identifikační průkazy, kterými se prokazují při jednání s klienty.

Pro zpracování smluv v listinné podobě, nakládání s osobními údaji takto získanými a jejich zabezpečení přijala kontrolovaná osoba ve vztahu k zaměstnancům a dalším zpracovatelům s ohledem na míru rizikovosti zpracování dostatečná technická a organizační opatření spočívající mimo jiné ve školení zaměstnanců a v přijetí metodických pokynů.

Úřad v souvislosti s předmětným zpracováním osobních údajů nezjistil porušení nařízení (EU) 2016/679.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí. 

Doporučení:

Povinnost provedení vhodných technických a organizačních opatření pro zajištění odpovídající úrovně zabezpečení se vztahuje nejen na správce, ale i na zpracovatele. Podrobnější informace k zabezpečení osobních údajů jsou dostupné na internetových stránkách https://www.uoou.cz/8-zabezpeceni-osobnich-udaju/d-27282/p1=3938

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2019 > Kontrolní činnost v oblasti ochrany osobních údajů - 1. pololetí > Prodej zboží a služeb > Kontrola zabezpečení osobních údajů u zpracovatele spolupracujícího s dodavateli energií (společnost Call 4 U s.r.o.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém