Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Základní informace > Obecné nařízení (GDPR) stručně

 

Kontrola zabezpečení osobních údajů v souvislosti s předáváním informací řidičům sanitních vozů (společnost Falck Emergency a.s.)

 
 
 
V rámci kontroly vedené na základě podnětu bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba, která zajišťuje převoz pacientů v souvislosti s poskytováním ambulantní zdravotní péče, neoprávněně zpřístupnila osobní a citlivé údaje pacientů zpracovávané v informačním systému, který používá, osobě, která již ukončila pracovní poměr u společnosti.

K tomuto zpřístupnění došlo tím, že kontrolovaná osoba nezjistila, že do systému původně oprávněný bývalý zaměstnanec přistupuje prostřednictvím jiného technického prostředku, neboť neměla nastaveny dostatečné kontrolní mechanismy tak, aby zabránila neoprávněnému přístupu k osobním, resp. citlivým údajům, tedy dostatečně neposoudila rizika ve smyslu § 13 odst. 3 písm. c) zákona č. 101/2000 Sb. Tím porušila § 13 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb. (zabezpečení osobních údajů). V návaznosti na zjištěné porušení byla kontrolované osobě uložena sankce ve výši 8.000 Kč.

Kontrolu řídila inspektorka PaeDr. Jana Rybínová.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zabezpečení osobních údajů v souvislosti s předáváním informací řidičům sanitních vozů (společnost Falck Emergency a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém