Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka

 

Kontrola zabezpečení osobních údajů zpracovávaných v rámci osobních údajů sociálně-právní ochrany dětí (městská část Praha 3)

 
 
 
Kontrola byla zahájena na základě podnětu, jehož obsahem bylo podezření z porušení zákona č. 101/2000 Sb. v souvislosti se zpřístupněním osobních údajů stěžovatele a nezletilé osoby zpracovávaných oddělením sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD). Osobní údaje měly být zpřístupněny neoprávněným osobám a následně zveřejněny na sociální síti Facebook.

Kontrolou bylo prověřeno nakládání s osobními údaji zpracovávanými OSPOD, zejména se zaměřením na přijaté interní předpisy a postupy. Kontrolou nebylo zjištěno, že by kontrolovaná osoba porušila povinnosti, které jí vyplývají z § 13 zákona č. 101/2000 Sb. (zabezpečení osobních údajů), resp. ani jiné povinnosti dle tohoto zákona. Ke zveřejnění informací o stěžovateli na sociální síti Facebook nedošlo v souvislosti s činností OSPOD či kontrolované osoby, ale v důsledku veřejné aktivity stěžovatele samotného.

Kontrolu řídila inspektorka Mgr. et Mgr. Božena Čajková.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zabezpečení osobních údajů zpracovávaných v rámci osobních údajů sociálně-právní ochrany dětí (městská část Praha 3)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém