Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zabezpečení osobních údajů zpracovávaných v souvislosti s činností městského obvodu statutárního města (statutární město Ústí nad Labem)

 
 
 
Kontrola byla zahájena na základě dvou podnětů, které obsahovaly podezření, že došlo k porušení zákona č. 101/2000 Sb. v souvislosti s tím, že v nádobě na tříděný odpad určené pro občany města byl nalezen igelitový pytel obsahující skartované dokumenty s osobními údaji. Tento nález byl dokumentován a snímek byl zveřejněn v Ústeckém deníku. Ze snímku je zřejmé, že na těchto skartovaných dokumentech se nacházela část přetržené kupní smlouvy obsahující osobní údaje prodávajících manželů.

Kontrolou nebylo zjištěno, že by na zveřejněném snímku byly zachyceny dokumenty, které patří kontrolované osobě. Kontrolovaná osoba vyloučila, že by za situaci odpovídali její zaměstnanci a uvedla řadu osob, které z titulu své funkce, ať už v orgánech kontrolované osoby nebo působících ve státních orgánech, tuto smlouvu měly k dispozici a nelze dle ní vyloučit, že v úmyslu poškodit dobré jméno kontrolované osoby část přetržené listiny na viditelné místo do nádoby na tříděný odpad některá z nich umístila. Žádný důkaz o opakovaném zpřístupnění neskartovaných osobních údajů nebyl zjištěn ani prostřednictvím podatelů, kteří se na Úřad obrátili. Proto bylo v dané věci zahájeno šetření orgány činnými v trestním řízení. Provedenou kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zabezpečení osobních údajů zpracovávaných v souvislosti s činností městského obvodu statutárního města (statutární město Ústí nad Labem)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém