Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zabezpečení osobních údajů zpracovávaných v souvislosti s projekty vztahujícími se k poskytované péči (společnost Krajská nemocnice Liberec, a.s.)

 
 
 
Na základě anonymního podnětu byla provedena kontrola shromažďování a zpracování osobních údajů v rámci realizace programu I-COP – „Edukační a informační platforma onkologických center pro podporu a modernizaci vzdělávání v lékařských a příbuzenských medicínských oborech“ a programu VILP - vysoce inovativní léčivé přípravky. Kontrola byla zaměřena na sdílení osobních a citlivých údajů v rámci zdravotnického zařízení, dále v rámci sdílení anonymizovaných dat v Kanceláři zdravotního pojištění, Institutu biostatistiky a analýz Masarykovy univerzity, příslušné zdravotní pojišťovně a onkologických pracovištích zdravotnických zařízení.

Byly zjišťovány rozsah a forma zpracování osobních a citlivých údajů, jejich anonymizování a předávání, včetně logování jednotlivých operací s osobními údaji, a evidence přístupů a oprávněnost přístupů v rámci obou projektů. Součástí kontroly bylo prověření zpracovatelských smluv a dodržení právních předpisů upravujících zpracování v projektu VILP. Kontrola byla také zaměřena na dodržování povinností dle § 13 zákona č. 101/2000 Sb. (zabezpečení osobních údajů) a týkala se i anonymizovaných a dále zpracovaných statistických dat dle jednotlivých typů projektů. Kontrolou nebylo zjištěno porušení povinností správce osobních údajů.

Kontrolu řídila inspektorka PaeDr. Jana Rybínová.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zabezpečení osobních údajů zpracovávaných v souvislosti s projekty vztahujícími se k poskytované péči (společnost Krajská nemocnice Liberec, a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém