Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obchodní sdělení

 

Kontrola zákonného titulu pro zpracování osobních údajů dle obecného nařízení a jejich zabezpečení v souvislosti s provozováním kamerového systému (UOOU-02805/20)

Společenství vlastníků jednotek

 
 
 
Kontrola byla provedena na základě stížnosti, kdy podle stěžovatelky měl být bez právního titulu a bez řádného zabezpečení pořízených záznamů v bytovém domě provozován kamerový systém s kamerami zejména u hlavního vstupu do domu a u dveří do sklepních prostor. ¨

Úřad zahájil kontrolu, jejímž předmětem bylo dodržování povinností stanovených obecným nařízením a zákonem o zpracování osobních údajů, zejména pak kontrola zákonnosti zpracování osobních údajů v souvislosti s provozem kamerového systému. 

Kontrolující zjistili, že společenství vlastníků stanovilo účel a prostředky zpracování osobních údajů, rozhodlo o pořízení, instalaci a využívání kamerového systému se záznamem. Účelem zpracování je plnění zákonných povinností při správě domu a pozemku v souladu se stanovami společenství vlastníků na základě rozhodnutí schůze shromáždění vlastníků v návaznosti na předchozí incidenty v domě. Stanovilo také dobu zpracování osobních údajů, včetně způsobu jejich likvidace, podmínky provozu kamerového systému, včetně jeho zabezpečení, správce kamerového systému a určilo podmínky, za kterých lze do pořízeného záznamu nahlédnout a za jakých podmínek jej lze použít.   

Dále bylo zjištěno, že společenství vlastníků plní povinnosti dle čl. 12 až čl. 14 obecného nařízení prostřednictvím písemné Informace o zpracování osobních údajů v souvislosti s provozováním kamerového systému se záznamem, která je umístěna na nástěnce vedle vchodu do domu a dále informačními tabulkami, které jsou umístěny v blízkosti každé z instalovaných kamer.   

Kontrolou nebylo zjištěno porušení obecného nařízení.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2021 > Kontrolní činnost v oblasti ochrany osobních údajů - 1. pololetí > Společenství vlastníků jednotek > Kontrola zákonného titulu pro zpracování osobních údajů dle obecného nařízení a jejich zabezpečení v souvislosti s provozováním kamerového systému (UOOU-02805/20)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém