Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Poradna > Kamerové systémy, kamera souseda

 

Kontrola zákonného titulu pro zpracování osobních údajů dle obecného nařízení kamerovým systémem (UOOU-04358/20)

Mateřská škola

 
 
 
Důvodem kontroly byl podnět jednoho z rodičů dítěte navštěvujícího vícetřídní mateřskou školu, která provozuje další dvě mateřské školy jako svá odloučená pracoviště. Bylo namítáno zpracování osobních údajů prostřednictvím kamery zabírající prostor šatny, ve které se děti převlékají.   

Úřad zahájil kontrolu, jejímž předmětem bylo dodržování povinností stanovených obecným nařízením a zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, zejména pak kontrola zákonnosti zpracování osobních údajů v souvislosti s provozem předmětné kamery.   

Kontrolující zjistili, že mateřská škola tím, že umístila a provozuje kamery v prostorách šaten, které jsou určeny pro převlékání dětí, porušila povinnost správce osobních údajů zpracovávat osobní údaje na základě některého zákonného titulu dle čl. 6 odst. 1 písm. a) až f) obecné nařízení. Tím, že mateřská škola zpracovávala osobní údaje dětí, jejich rodičů, resp. osob zaznamenaných kamerovým systémem bez právního titulu, porušila zásadu zákonnosti stanovenou v čl. 5 odst. 1 písm. a) tohoto nařízení.   

Mateřská škola v průběhu kontroly odstranila kamery ze všech šaten určených pro převlékání dětí ve všech jí provozovaných budovách, proto nebylo vedeno řízení o uložení opatření k nápravě.
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2021 > Kontrolní činnost v oblasti ochrany osobních údajů - 1. pololetí > Školství > Kontrola zákonného titulu pro zpracování osobních údajů dle obecného nařízení kamerovým systémem (UOOU-04358/20)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém