Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Poradna > Kamerové systémy, kamera souseda

 

Kontrola zákonného titulu pro zpracování osobních údajů v souvislosti s repatriací osob ze zahraničí (UOOU-02977/20)

Pojišťovna

 
 
 
Kontrola byla zaměřena na zpracování osobních údajů v souvislosti s poskytováním asistenčních služeb. Asistenční společnost postupovala při plnění závazku z cestovního pojištění při procesu repatriace osob ze zahraničí a s tím souvisejících povinností správce osobních údajů v rozporu s obecným nařízením.   

Kontrolovaná osoba prokázala zpracování osobních údajů klientů za účelem plnění smluvního vztahu v rámci pojistné události ve smyslu čl. 6 bodu 1 písm. b) popřípadě písm. c) a f) obecného nařízení. V souvislosti se zjištěným zpracováním osobních údajů při likvidaci pojistné události (přičemž bylo kontrolováno plnění informační povinnosti kontrolovanou osobou při sjednání cestovního pojištění a též bylo kontrolováno veřejně přístupné „Informační memorandum“ umístěné na webových stránkách jak kontrolované osoby, tak asistenční společnosti) postupovala kontrolovaná osoba, respektive asistenční společnost, vůči stěžovateli transparentním, srozumitelným a snadno přístupným způsobem. Kontrolovaná osoba tedy postupovala v souladu s čl. 12 odst. 1, čl. 13 a čl. 14 obecného nařízení.   

Kontrolující zjistili, že kontrolovaná osoba i asistenční společnost mají zpracována technická a organizační opatření ve smyslu čl. 24 obecného nařízení, zaznamenali tedy, že kontrolovaná osoba postupovala v souladu s čl. 32 obecného nařízení. Dále kontrolující ověřili, že kontrolovaná osoba jmenovala pověřence pro ochranu osobních údajů, a tedy postupovala v souladu s čl. 37 a čl. 39 obecného nařízení.
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2021 > Kontrolní činnost v oblasti ochrany osobních údajů - 1. pololetí > Finanční služby a pojišťovnictví > Kontrola zákonného titulu pro zpracování osobních údajů v souvislosti s repatriací osob ze zahraničí (UOOU-02977/20)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém