Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obchodní sdělení

 

Kontrola zpracování osobních údajů a plnění povinností při výkonů práv subjektů údajů (UOOU-03321/20)

Obchodní společnost a poskytovatel služeb

 
 
 
Kontrola byla zahájena na základě stížnosti, ve které bylo uvedeno, že společnost neposkytla stěžovateli informaci o zpracování jeho osobních údajů. Jakmile uplatnil své právo být zapomenut (vymazán z evidence společnosti), společnost na tuto skutečnost nereagovala, resp. toto právo přenášela na samotný subjekt údajů vedoucí k jeho aktivnímu provedení výmazu vlastních osobních údajů.  

Cílem šetření bylo zjistit, zda společnost dodržuje povinnosti stanovené obecným nařízením při zpracování osobních údajů. Úřad tak na místě zjišťoval, zda společnost zpracovává osobní údaje v souladu s obecným nařízením, zda mají subjekty údajů snadný přístup ke srozumitelným informacím ohledně zpracování jejich osobních údajů a zda jsou dodržována jejich práva vyplývající z obecného nařízení. Kontrolovány byly související zpracovatelské vztahy a stav technického a organizačního zabezpečení zpracování osobních údajů.   

Kontrolující zjistili, že společnost porušovala obecné nařízení v oblasti práv subjektů údajů (oprava a výmaz), neboť delegovala své povinnosti vyplývající z obecného nařízení na samotné subjekty údajů a také vnitřní předpisy upravující plnění práv subjektů údajů byly v rozporu s obecným nařízením.

V ostatních oblastech této kontroly nebylo zjištěno porušení obecného nařízení.
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2021 > Kontrolní činnost v oblasti ochrany osobních údajů - 2. pololetí > Prodej zboží a služeb > Kontrola zpracování osobních údajů a plnění povinností při výkonů práv subjektů údajů (UOOU-03321/20)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém