Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obchodní sdělení

 

Kontrola zpracování osobních údajů a plnění povinností při výkonů práv subjektů - archiv dokumentů

UOOU-05291/21

 
 
 
Úřad uložil správci údajů pokutu příkazem, a to za neprovedení nápravných opatření uložených příkazem ze září roku 2020, kdy se správci přikazovalo ukončit zpracování osobních údajů o podnikajících fyzických osobách na svých webových stránkách, získaných z veřejných rejstříků, vymazat takto již zpracovávané osobní údaje a podat Úřadu zprávu o splnění uložených opatření.
 
Správce nesplnil povinnosti uložené mu výše uvedeným příkazem, čímž se dopustil přestupku dle § 62 odst. 1 písm. d) zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, u správce byl zjištěn přetrvávající závadný stav a byla znovu podána stížnost, týkající se zpracování osobních údajů správcem. Úřad shledal zvyšující se závažnost jednání, spočívající v délce trvání porušení, a to více než 1 rok, a systematickém porušování povinností. K tíži správce posloužil také fakt, že správce již dříve porušil povinnosti vyplývající z nařízení (EU) 2016/679. S ohledem na uvedené skutečnosti byla správci uložena další pokuta příkazem v prosinci roku 2021.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém