Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů bankou v rámci dědického řízení (společnost Fio banka, a.s.)

 
 
 
Na základě podnětu byla provedena kontrola banky, která, dle vyjádření stěžovatele, požadovala v rámci vypořádání dědického řízení při převodu cenných papírů na stěžovatele kopii celého usnesení obvodního soudu, včetně osobních údajů třetích osob, a to bez jejich anonymizace.

Kontrolou byly prověřovány zejména povinnosti vyplývající z § 5 odst. 1 písm. a) (stanovení účelu zpracování) a písm. d) (shromažďování v odpovídajícím a nezbytném rozsahu) a dále § 5 odst. 2 (právní tituly pro zpracování) zákona č. 101/2000 Sb. Vzhledem k tomu, že kontrolovaná osoba prokázala, že se v jejím případě jedná o nahodilé shromažďování, jehož cílem není další zpracování údajů uvedených v usneseních, které zmiňuje i rozhodnutí Nejvyššího správního soudu ze dne 22. října 2013 sp. zn. 9 Aps 5/2012, a že účelem založení listiny do příslušné složky je pouze naplnění zákonné povinnosti banky, bylo kontrolou konstatováno, že kontrolovaná osoba neporušila zákon č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor Mgr. Daniel Rovan.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů bankou v rámci dědického řízení (společnost Fio banka, a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém