Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů dle zákona o evidenci tržeb (Ministerstvo financí)

 
 
 
Na základě kontrolního plánu pro rok 2017 a podnětu, který obdržel v době přípravy kontroly, byla zahájena kontrola Ministerstva financí, jejímž předmětem bylo dodržování povinností správce osobních údajů v souvislosti se zpracováním osobních údajů podle zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb.

Po zahájení kontroly Úřad obdržel stanovisko kontrolované osoby, že kontrola byla zahájena s nesprávným subjektem. Ministerstvo poukázalo na zákon o evidenci tržeb, který upravuje práva, povinnosti a postupy uplatňované při evidenci tržeb a postupy s nimi související, zejména na ustanovení § 2 zákona o evidenci tržeb, dle něhož je působnost podle tohoto zákona vykonávána orgány Finanční správy České republiky. Orgány Finanční správy České republiky jsou stanoveny zákonem č. 456/2011 Sb., o Finanční správě České republiky, resp. ustanovením § 1 tohoto zákona, a je jím především Generální finanční ředitelství, které by, dle názoru ministerstva, mělo být kontrolovaným subjektem.

Na základě výše popsaného stanoviska byla kontrola uzavřena s tím, že kontrolovaná osoba ve vztahu k agendě evidence tržeb podle zákona č. 112/2016 Sb. není v postavení správce osobních údajů a tudíž se na ni zákon č. 101/2000 Sb. v rámci vymezeného předmětu kontroly nevztahuje. Následně byla zahájena kontrola Generálního finančního ředitelství se stejným předmětem kontroly.

Kontrolu řídil inspektor Mgr. Daniel Rovan.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů dle zákona o evidenci tržeb (Ministerstvo financí)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém