Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů klienta banky (společnost MONETA Money Bank, a.s.)

 
 
 
Na základě podnětu byla provedena kontrola zpracování osobních údajů bankou se zaměřením na předání osobních údajů stěžovatele do Bankovního registru klientských informací. Dle stěžovatele banka předávala jeho osobní údaje do bankovního registru i po ukončení smluvního vztahu a uplynutí stanovené doby uchování v tomto registru.

Bylo zjištěno, že stěžovatel měl u kontrolované osoby uzavřeno několik souběžných a i následných smluv, a to včetně úvěrových. Z některých z nich mu přitom vznikly vůči bance nesplacené závazky. Tyto závazky banka vymáhala i prostřednictvím exekutora. Současně v souladu se zákonem banka předala informaci o dluzích do Bankovního registru klientských informací.

Stěžovatel uvedl, že vzhledem k uhrazení dluhu již v roce 2012, měla banka informaci z bankovního registru vymazat. V průběhu kontroly však bylo prokázáno, že k úhradě závazků došlo až v následujícím roce a tedy k předání osobních údajů stěžovatele do Bankovního registru klientských informací došlo v souladu s § 5 odst. 2 písm. a) zákona č. 101/2000 Sb. (dodržení právní povinnosti). Provedenou kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů klienta banky (společnost MONETA Money Bank, a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém