Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů klientů banky (společnost Raiffeisenbank a.s.)

 
 
 
Předmětem podnětu doručeného Úřadu bylo tvrzení klienta banky, že banka neoprávněně zpracovává jeho e-mailovou adresu a jeho telefonní číslo a zasílá mu neoprávněná obchodní sdělení. Kontrolou vedenou na základě uvedeného podnětu bylo prokázáno, že kontrolovaná osoba, která je bankou, zpracovává v návaznosti na poskytování svých produktů, které jsou přístupné prostřednictvím elektronického bankovnictví, nejen telefonní číslo mobilního telefonu, na který odesílá informace o finančních pohybech, ale rovněž i provozní informace o změnách a nastavení elektronického bankovnictví.

Dále bylo prokázáno, že na základě odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů banka sdělila písemně stěžovateli informaci, že v návaznosti na dodržování povinností dle zákona č. 21/1992 Sb., o bankách, a č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, a v návaznosti na účely plnění smluvní povinnosti je povinna osobní údaje v rozsahu číslo mobilního telefonu a e-mailová adresa i nadále zpracovávat. Kontrolou nebylo zjištěno porušení povinností stanovených zákonem č. 101/2000 Sb. ani zákonem č. 480/2004 Sb.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů klientů banky (společnost Raiffeisenbank a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém