Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů klientů banky (společnost Raiffeisenbank a.s.)

 

Kontrola zpracování osobních údajů klientů banky (společnost Raiffeisenbank a.s.)

 
 
 
Předmětem podnětu doručeného Úřadu bylo tvrzení klienta banky, že banka neoprávněně zpracovává jeho e-mailovou adresu a jeho telefonní číslo a zasílá mu neoprávněná obchodní sdělení. Kontrolou vedenou na základě uvedeného podnětu bylo prokázáno, že kontrolovaná osoba, která je bankou, zpracovává v návaznosti na poskytování svých produktů, které jsou přístupné prostřednictvím elektronického bankovnictví, nejen telefonní číslo mobilního telefonu, na který odesílá informace o finančních pohybech, ale rovněž i provozní informace o změnách a nastavení elektronického bankovnictví.

Dále bylo prokázáno, že na základě odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů banka sdělila písemně stěžovateli informaci, že v návaznosti na dodržování povinností dle zákona č. 21/1992 Sb., o bankách, a č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, a v návaznosti na účely plnění smluvní povinnosti je povinna osobní údaje v rozsahu číslo mobilního telefonu a e-mailová adresa i nadále zpracovávat. Kontrolou nebylo zjištěno porušení povinností stanovených zákonem č. 101/2000 Sb. ani zákonem č. 480/2004 Sb.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů klientů banky (společnost Raiffeisenbank a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém