Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů klientů při uzavírání smluv a při zprostředkování uzavření smluv v oblasti pojišťovnictví (společnost Partners Financial Services, a.s.)

 
 
 
Na základě podnětu byla provedena kontrola zaměřená na zpracování osobních údajů klientů při uzavírání smluv a při zprostředkování uzavírání smluv v oblasti pojišťovnictví, shromážděných v průběhu jednání o uzavření smlouvy a následné zpracování těchto údajů, pokud k uzavření smlouvy nedojde.

Bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba porušila povinnosti správce osobních/citlivých údajů uvedené v § 5 odst. 1 písm. d) (shromažďování v odpovídajícím a nezbytném rozsahu) a § 9 (právní tituly pro zpracování citlivých údajů) zákona č. 101/2000 Sb., neboť jako finanční poradce a pojišťovací zprostředkovatel převzala od klienta žádost o zprostředkování smlouvy o životním pojištění, a to včetně informací od lékaře, vypovídající o jeho zdravotním stavu. Rozhodnutím příslušné pojišťovny nedošlo k uzavření smlouvy, přičemž kontrolovaná osoba ani na opakovanou žádost neprovedla likvidaci dokumentů obsahujících osobní a citlivé údaje stěžovatele.

Námitky podané proti kontrolním zjištěním byly předsedkyní Úřadu zamítnuty. V návaznosti na uvedená zjištění bylo společnosti uloženo opatření k nápravě a správní trest – napomenutí.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů klientů při uzavírání smluv a při zprostředkování uzavření smluv v oblasti pojišťovnictví (společnost Partners Financial Services, a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém