Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Základní odkazy > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy a konference - Archiv > Tiskové zprávy - 2000

 

Kontrola zpracování osobních údajů plátců pojistného (Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví)

 
 
 
Na základě dvou stížností provedl Úřad kontrolu, jejímž předmětem bylo zpracování osobních údajů plátců pojistného Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, kteří dluží na pojistném.

Předmětná zdravotní pojišťovna uveřejňovala na svých internetových stránkách osobní údaje plátců, jejichž celkový dluh na pojistném na zdravotní pojištění a penále přesáhl 10 000 Kč.

Vzhledem k tomu, že kontrolovaná osoba závadný stav neprodleně napravila, Úřad neuložil opatření k odstranění zjištěných nedostatků a od uložení pokuty upustil.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.

Doporučení:

Úřad považuje zveřejnění osobních údajů dlužníků za nátlakové jednání, kterým jsou obvykle porušována základní práva a svobody subjektů údajů. Případné zveřejňování osobních údajů v souvislosti se vznikem pohledávek by bylo za splnění všech základních zásad zpracování osobních údajů možné pouze s předchozím souhlasem subjektu údajů, který by však musel splňovat veškeré požadavky nařízení (EU) 2016/679, tj. muselo by být například možné jej kdykoli odvolat.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2019 > Kontrolní činnost v oblasti ochrany osobních údajů - 1. pololetí > Finanční služby, pojišťovnictví > Kontrola zpracování osobních údajů plátců pojistného (Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém