Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2019 > Kontrolní činnost v oblasti ochrany osobních údajů - 1. pololetí > Školství > Kontrola zpracování osobních údajů při poskytování služeb tzv. Smart cities (Základní škola Kolín V., Ovčárecká 374)

 

Kontrola zpracování osobních údajů (Policejní prezidium České republiky)

 
 
 
Na základě podnětu provedl Úřad kontrolu, jejímž předmětem bylo vedení spisové dokumentace v rámci činnosti Policejního prezidia České republiky se zaměřením na zpracování osobních údajů konkrétního stěžovatele a na plnění povinností správce dle § 13 zákona č. 101/2000 Sb. (zabezpečení osobních údajů).

Podnět obsahoval podezření z úniku osobních údajů z trestního spisu, resp. z evidence trestního řízení. Úřad zjistil, že předmětný dokument, který byl uložen v trestním spisu, byl také předložen při jednání soudu v rámci jiného občanskoprávního sporu.

Tvrzení stěžovatele, že tento dokument mohl pocházet výhradně z předmětného trestního spisu, tedy nebylo v rámci kontroly prokázáno, neboť přístup k dokumentu měly i další státní orgány a osoby. Úřad v souvislosti s předmětným zpracováním osobních údajů nezjistil u kontrolované osoby porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídila inspektorka PaeDr. Jana Rybínová.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém