Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace

 

Kontrola zpracování osobních údajů (Policejní prezidium České republiky)

 
 
 
Na základě podnětu provedl Úřad kontrolu, jejímž předmětem bylo vedení spisové dokumentace v rámci činnosti Policejního prezidia České republiky se zaměřením na zpracování osobních údajů konkrétního stěžovatele a na plnění povinností správce dle § 13 zákona č. 101/2000 Sb. (zabezpečení osobních údajů).

Podnět obsahoval podezření z úniku osobních údajů z trestního spisu, resp. z evidence trestního řízení. Úřad zjistil, že předmětný dokument, který byl uložen v trestním spisu, byl také předložen při jednání soudu v rámci jiného občanskoprávního sporu.

Tvrzení stěžovatele, že tento dokument mohl pocházet výhradně z předmětného trestního spisu, tedy nebylo v rámci kontroly prokázáno, neboť přístup k dokumentu měly i další státní orgány a osoby. Úřad v souvislosti s předmětným zpracováním osobních údajů nezjistil u kontrolované osoby porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídila inspektorka PaeDr. Jana Rybínová.
 

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém