Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Povinně zveřejňované informace > Zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím > Zveřejnění obsahu informací poskytnutých letos na žádost dle § 5 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím > Archiv informací poskytnutých podle zákona č. 106/1999 Sb. > Rok 2016 > Poskytnutí informace o správním řízení Úřadu ze dne 24. března 2016

 

Kontrola zpracování osobních údajů předávaných třetím osobám Českým statistickým úřadem (dále také ČSÚ)

 
 
 

Kontrolou, která byla zahájena na základě Kontrolního plánu pro rok 2016, bylo zjištěno, že ČSÚ v souladu se zákonem č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, shromažďuje informace, a to v některých případech včetně osobních údajů vztahujících se jak k fyzickým osobám, tak k fyzickým osobám podnikajícím nebo fyzickým osobám vykonávajícím funkce v právnických osobách. Shromažďované údaje jsou po zpracování buď anonymizovány, nebo v souladu se zákonem zpracovávány, např. v Registru ekonomických subjektů. Shromážděné informace ČSÚ předává třetím osobám, příp. je zveřejňuje, a to buď při plnění právní povinnosti, nebo je předává na základě žádosti. Konkrétně bylo kontrolou prověřeno předávání informací společnosti Česká pošta, s.p.

Provedenou kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor František Bartoš.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů předávaných třetím osobám Českým statistickým úřadem (dále také ČSÚ)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém