Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů předávaných třetím osobám Českým statistickým úřadem (dále také ČSÚ) - archiv dokumentů

 
 
 

Kontrolou, která byla zahájena na základě Kontrolního plánu pro rok 2016, bylo zjištěno, že ČSÚ v souladu se zákonem č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, shromažďuje informace, a to v některých případech včetně osobních údajů vztahujících se jak k fyzickým osobám, tak k fyzickým osobám podnikajícím nebo fyzickým osobám vykonávajícím funkce v právnických osobách. Shromažďované údaje jsou po zpracování buď anonymizovány, nebo v souladu se zákonem zpracovávány, např. v Registru ekonomických subjektů. Shromážděné informace ČSÚ předává třetím osobám, příp. je zveřejňuje, a to buď při plnění právní povinnosti, nebo je předává na základě žádosti. Konkrétně bylo kontrolou prověřeno předávání informací společnosti Česká pošta, s.p.

Provedenou kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.

 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2016 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů předávaných třetím osobám Českým statistickým úřadem (dále také ČSÚ)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém