Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů předplatitelů tisku (společnost MAFRA, a.s.)

 
 
 
Na základě podnětu byla provedena kontrola zpracování osobních údajů předplatitelů tisku. Bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba zpracovává osobní údaje předplatitelů tisku v elektronické podobě prostřednictvím záznamů telefonních hovorů a uchovává je v souladu s registrací Úřadu za účelem plnění smlouvy na základě žádosti předplatitele tisku, ochrany jeho práv, pro zkvalitnění služeb zákazníkům při řešení jejich reklamace, změny či ukončení smlouvy nebo prověření stížnosti na jednání zaměstnance kontrolované osoby.

Z telefonní nahrávky bylo zjištěno, že došlo ke spokojenosti podatele k předčasnému ukončení smlouvy a podle telefonické dohody i ke vzájemnému splnění toho, co bylo mezi smluvními stranami dohodnuto. Nebylo v dané věci dohodnuto ani ze zákona vynutitelné nahrávku telefonního hovoru stěžovateli poskytnout, proto nebyl jeho odkaz na nesplnění povinnosti podle § 12 zákona č. 101/2000 Sb. (přístup subjektu údajů k informacím) správný. Provedenou kontrolou nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor PhDr. Petr Krejčí.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů předplatitelů tisku (společnost MAFRA, a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém