Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) > Základní informace > Obecné nařízení (GDPR) stručně

 

Kontrola zpracování osobních údajů při činnosti pojišťovacího agenta (SMS finance, a.s.)

 
 
 
Na základě podnětu provedl Úřad kontrolu dle zákona č. 101/2000 Sb., jejímž předmětem bylo zpracování osobních údajů při zprostředkování pojištění.

Kontrolovaná osoba jako samostatný podnikatelský subjekt je při daném zpracování v pozici správce osobních údajů, neboť určila účel a prostředky pro zpracování osobních údajů. Jednotliví podřízení pojišťovací zprostředkovatelé jsou pak v pozici zpracovatelů osobních údajů. Kontrolou bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba nemá se svými zpracovateli uzavřenou zpracovatelskou smlouvu, neboť za smlouvu dle § 6 zákona č. 101/2000 Sb. není možné považovat smluvní povinnost zpracovatele řídit se interní směrnicí kontrolované osoby o nakládání s osobními údaji. Kontrolovaná osoba navíc nedisponovala souhlasem ani jiným právním titulem pro zpracování osobních údajů stěžovatele. 

Úřad tedy zjistil, že kontrolovaná osoba porušila povinnosti stanovené § 5 odst. 2 (právní titul pro zpracování) a § 6 (zpracovatelská smlouva) zákona č. 101/2000 Sb. Předsedkyně Úřadu zamítla námitky, které proti kontrolním zjištěním kontrolovaná osoba podala.

Úřad ve věci zahájil řízení o uložení nápravných opatření a zahájí řízení o přestupku.

Kontrolu řídil inspektor Ing. Josef Vacula.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2018 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů při činnosti pojišťovacího agenta (SMS finance, a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém