Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů při provozování e-shopu (fyzická osoba podnikající)

 
 
 
Kontrolou zahájenou na základě podnětu bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba, fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona, která provozuje e shop se sortimentem mobilních telefonů a příslušenstvím, využívá tzv. e-shop na klíč a pro zpracování osobních údajů využívá zpracovatele osobních údajů. Kontrolovaná osoba nesplnila povinnost správce dle § 6 zákona č. 101/2000 Sb. a neuzavřela s pronajímatelem elektronické aplikace (e-shopu) řádnou smlouvu o zpracování osobních údajů, včetně toho, že nezjistila, zda poskytovatel služeb a zpracovatel osobních údajů poskytuje dostatečné záruky zpracovatele týkající se technického a organizačního zabezpečení ochrany osobních údajů.

Dále bylo zjištěno, že provozovatel elektronické aplikace nedostatečně zajistil přístup k osobním údajům klientů e-shopu, což kontrolovaná osoba sama nezjistila. V důsledku toho došlo k úniku přístupových jmen, hesel a informací o nákupech klientů kontrolované osoby, tedy k porušení povinnosti dle § 13 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb. (zabezpečení osobních údajů). V návaznosti na uvedené kontrolní zjištění bylo kontrolované osobě uloženo opatření k nápravě a zahájeno řízení o přestupku.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů při provozování e-shopu (fyzická osoba podnikající)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém