Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů při realizaci kontrolní činnosti městské policie vůči svým zaměstnancům (hlavní město Praha)

 
 
 
Na základě sedmi podnětů týkajících se kontroly činnosti strážníků městské policie byla provedena kontrola zpracování osobních údajů strážníků při realizaci kontrolní činnosti kontrolních orgánů hlavního města Prahy, konkrétně Inspekce Městské policie hl. m. Prahy a Městské policie hl. m. Prahy.

Příslušné útvary městské policie provádějí v rámci pracovněprávního vztahu kontrolu svých strážníků. Bylo zjištěno, že jeden ze stěžovatelů uplatnil svoji stížnost rovněž u Státního úřadu inspekce práce, který na základě svého šetření konstatoval, že Městská policie v Praze porušila povinnosti stanovené v § 316 odst. 2 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce.

Bylo zjištěno, že kontrolní orgány městské policie provádějí kontrolu svých zaměstnanců v terénu, přičemž jednání a chování zaměstnanců dokumentují prostřednictvím video a fotodokumentace. O tomto postupu byli zaměstnanci předem informováni a pro uvedenou činnost má městská policie přijaté vnitřní dokumenty – interní akty řízení. Získaná video a fotodokumentace byla využívána výhradně za účelem kontroly a nebyla použita k jiným účelům a nebyla nikomu předána. Policie ji použila k řešení pracovněprávních vztahů, a s pořízenými dokumenty, obsahujícími osobní údaje zaměstnance (strážníka městské policie), byl daný zaměstnanec seznámen.

Městská policie hl. m. Prahy, resp. hlavní město Praha, svým postupem neporušila povinnost správce osobních údajů upravených zákonem č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor MVDr. František Bartoš.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů při realizaci kontrolní činnosti městské policie vůči svým zaměstnancům (hlavní město Praha)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém