Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost

 

Kontrola zpracování osobních údajů při využívání cloudů (společnost Česká spořitelna, a.s.)

 
 
 
Předmětem kontroly bylo dodržování povinností správce osobních údajů stanovených zákonem č. 101/2000 Sb., v souvislosti se zpracováním osobních údajů při používání cloudových služeb, zejména s ohledem na podmínky zabezpečení zpracovávaných osobních údajů. V průběhu kontroly bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba je správcem osobních údajů ve smyslu § 4 písm. j) zákona č. 101/2000 Sb., zatímco její smluvní partner sídlící v Irsku vystupuje jako zpracovatel osobních údajů ve smyslu § 4 písm. k) zákona č. 101/2000 Sb. Mezi těmito dvěma subjekty byla uzavřena smlouva o zpracování osobních údajů ve smyslu § 6 zákona č. 101/2000 Sb., která byla v rámci kontroly doložena a která obsahuje veškeré zákonem uvedené požadavky.

Dále se kontrola zaměřila na ochranu osobních údajů, a to když kontrolující zkoumali naplnění § 13 zákona č. 101/2000 Sb. (zabezpečení osobních údajů). Přitom dospěli k závěru, že v době provádění kontroly kontrolovaná osoba tyto povinnosti plní dostatečně. Dále kontrolující prověřovali dodržování povinností vyplývajících z § 15 zákona č. 101/2000 Sb. (povinnost mlčenlivosti) a došli k závěru, že v době provádění kontroly byla povinnost mlčenlivosti upravena v souladu se zákonem. V rámci kontroly nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor Ing. Josef Vacula.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů při využívání cloudů (společnost Česká spořitelna, a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém