Úřad pro ochranu osobních údajů


International


Vyhledávání

 

Základní odkazy


Cesta: Titulní stránka > Hlavní menu > Poradna > Mám dotaz. Jak postupovat? > Jaká práva lze vůči správci nejčastěji aktivně využít?

 

Kontrola zpracování osobních údajů při využívání cloudů (společnost Česká spořitelna, a.s.)

 
 
 
Předmětem kontroly bylo dodržování povinností správce osobních údajů stanovených zákonem č. 101/2000 Sb., v souvislosti se zpracováním osobních údajů při používání cloudových služeb, zejména s ohledem na podmínky zabezpečení zpracovávaných osobních údajů. V průběhu kontroly bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba je správcem osobních údajů ve smyslu § 4 písm. j) zákona č. 101/2000 Sb., zatímco její smluvní partner sídlící v Irsku vystupuje jako zpracovatel osobních údajů ve smyslu § 4 písm. k) zákona č. 101/2000 Sb. Mezi těmito dvěma subjekty byla uzavřena smlouva o zpracování osobních údajů ve smyslu § 6 zákona č. 101/2000 Sb., která byla v rámci kontroly doložena a která obsahuje veškeré zákonem uvedené požadavky.

Dále se kontrola zaměřila na ochranu osobních údajů, a to když kontrolující zkoumali naplnění § 13 zákona č. 101/2000 Sb. (zabezpečení osobních údajů). Přitom dospěli k závěru, že v době provádění kontroly kontrolovaná osoba tyto povinnosti plní dostatečně. Dále kontrolující prověřovali dodržování povinností vyplývajících z § 15 zákona č. 101/2000 Sb. (povinnost mlčenlivosti) a došli k závěru, že v době provádění kontroly byla povinnost mlčenlivosti upravena v souladu se zákonem. V rámci kontroly nebylo zjištěno porušení zákona č. 101/2000 Sb.

Kontrolu řídil inspektor Ing. Josef Vacula.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Mapa stránek > Hlavní menu > Dozorová a rozhodovací činnost > Ukončené kontroly > Kontroly za rok 2017 > Kontrolní činnost podle zákona o ochraně osobních údajů - 2. pololetí > Kontrola zpracování osobních údajů při využívání cloudů (společnost Česká spořitelna, a.s.)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


Copyright © 2013 Úřad pro ochranu osobních údajů. Všechna práva vyhrazena.
web & design , redakční systém